کد محصول

اشتراک گذاری :

سالمون لیمو فلفل 1 کیلویی

موجود نیست
امتیاز دهید

آماده سازی ماهی سالمون با استفاده از ادویه ها و سس های مختلف است که در این روش ماهی در این مواد خوابانده می شود و طعم این مواد را جذب کرده و با توجه به ذائقه ی مشتریان مواد مرینیت متفاوت است اما به صورت عمده از سس سویا ، سرکه ، لیمو، روغن ، ادویه های مختلف استفاده می شود. پس از آماده سازی ماهی گریل یا در فر گذاشته می شود.

محصولات مشابه
مشخصه ها

وزن

یک تا دو کیلوگرم,بزرگترین ماهی موجود

وضعیت

پاک شده,تازه (غیر منجمد),بسته بندی شده ویژه

مشخصات کلی
دستور پخت

سالمون نوعی ماهی روغنی است. گوشت آن سفت و پرچرب بوده و چربی در تمام قسمت های گوشت پراکنده است. چربی این آبزی همچون ماهی تن از نوع غیراشباع و حاوی اسیدهای چرب امگاـ۳ است. پروتئین آن با کیفیت و حاوی اسیدهای آمینه ضروری است. ریز مغذی هایی چون ید، کلسیم، فسفر، سلنیوم، آهن، سدیم، پتاسیم و ویتامینهای D- A - B12 به وفور در گوشت آن یافت میشود.این غذای دریایی سرشار از اسید چرب امگا 3 و پروتئین بوده و سطح استرس را به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.
برخی از خواص ماهی سالمون عبارتند از:
- برای سلامت قلب و عروق مفید است.
- برای کاهش استرس مفید است.
- سطح کلسترول بد را کاهش می‌دهد.
- برای پیشگیری و کنترل فشارخون بالا مفید است.
- عملکرد مغز را تقویت می‌کند.
- از پوست در مقابل اشعه UV محافظت می‌کند.
ماهی سالمون کم کالری بوده و مقدار چربی‌های اشباع شده در آن ناچیز است ولی سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب ضروری امگا 3 است. امگا 3ها چربی‌های مفید و سالمی هستند که بدن قادر به تولید آن نیست.این اسیدهای چرب ضروری مسئولیت محافظت از پوست، تقویت عملکرد قلب و افزایش سلامتی قلب را بر عهده دارند.
113 گرم از این ماهی 87 درصد از نیاز روزانه بدن به امگا3 را تامین می‌کند و این مقدار فراوان، اثرات بسیار مفیدی برای سیستم قلب و عروق خواهند گذاشت؛ از بروز حملات قلبی، ریتم‌های نامنظم قلب، لخته شدن خون درون رگ‌ها پیشگیری کرده و مقدار کلسترول بد را نیز کاهش می‌دهد.علاوه بر موارد ذکر شده، تحقیقات نشان داده مصرف اسیدهای چرب امگا 3 مقدار استرس را در فرد به مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد.


نظر بدهید

facebook instagram telegram Aparat